Yomra Psikolog

Yomra psikolog Yeni Bir Gün Danışmanlık, Yomra’da uzman psikolog desteği sunmaktadır. Trabzon Yomra’da psikolojik destek ve klinik psikolog yardımı. Yomra Psikolog Sitesinden Hangi Konularda Bilgi ve Yardım Alabilirsiniz?

Yomra Psikolojik Danışmanlık

Psikolojik danışmanlık, psikolojik sorunlarınıza çözüm bulmak üzere verilen bir hizmettir. Psikolojik danışmanlık yardımı alabileceğiniz konular arasında depresyon ve panik atak gibi yaygın görülen psikolojik bozuklukların yanında kaygının yoğun olarak hissedildiği durumlar, günlük yaşam ve iş stresi ile kronik stres de yer alır. Bu durumların sizi çok derinden etkilemesini beklemeden çözüm arayışına girmeniz yaşamınızı keyifli yaşamanızı sağlar. Bazen insanlar bir sorunu hemen ortadan kaldırmak yerine o sorunun kendiliğinden kaybolmasını beklerler. Bu genellikle mümkün olmaz. Sorunun kendiliğinden ortadan kalkmasının imkansız olduğu

durumlar olabildiği gibi, bazen de çok uzun sürede kendiliğinden ortadan kalkan durumlar, insanların yaşam kalitesini düşürür, hayattan aldıkları keyif ve doyumu ortadan kaldırır. Bu nedenle de psikolojik sorunlar yaşadığınızda beklemeksizin, mümkün olan en kısa zamanda çözüm için bir uzmanla görüşmenizi öneriyoruz.

Yomra Aile Danışmanlığı 

Evli çiftler ve aileleri sorunlar yaşadıklarında alabilecekleri yardım aile danışmanlığıdır. Çoğu durumda aile danışmanlığı çalışmaları yaşanan aile içi sorunlarda etkili olabilmektedir. Eşler arasında yaşanan çift problemleri, ebeveynlerle çocuklar arasında ortaya çıkan iletişimsel ve etkileşimsel sorunlar aile danışmanlığının çalışma alanı içerisinde ele alınan ve işlenen önemli konulardandır. Bunlarla birlikte akrabalar ve onlarla kurulan ilişkiler sonucu ortaya çıkan problemler, çocukların gelişimsel zorluklarının ailede ve aile yapısı içinde ortaya çıkardığı zorlanmalar da yine aile danışmanlığının ilgilendiği sorunlar arasında yer alır. Yomra psikolog sitesinden aile sorunları konusunda bilgi ve profesyonel uzman yardımı alabilirsiniz.

Yomra Ergen Danışmanlığı

Ergenlik dönemi aslında her insan için zor bir dönemdir. Bazı ergenler ve aileler içinse durum daha da zor olabilir. Gelişimsel bir aşama olarak ergenlik hem biyolojik hem zihinsel olgunlaşmanın çok önemli bir dönüm noktasıdır ve bu dönüm noktasında anne ve babalar bazen kendilerini içinden çıkmakta zorlandıkları bir belirsizliğin içinde bulabilirler. Ne yapılması ve nasıl yapılması gerektiğine karar vermekte güçlük çeken anne babalar ve onların ergen çocukları ergen danışmanlığı yardımı alabilirler.

Ergen danışmanlığı hem ergenlerin anne ve babaları tarafından daha kolay, ve yargılanmaksızın anlaşılıp kabul görmelerini, hem de ergenlerin aile kurallarına ve anne babaların hassas oldukları konularda ailelerine uyum sağlamalarını kolaylaştırmaktadır. Anne babalar ergen çocuklarıyla aralarındaki iletişim çatışmalarıyla ve onların gelişimsel özellikleriyle ilgili konularda ergen danışmanlığından yardım alabilirler. Bu yardım sayesinde daha sağlıklı ve dengeli ilişkiler kurulması sağlanabilmektedir. Ergenlerde sıkça gördüğümüz sınav stresi ve sınav kaygısı için Yomra psikolog sitesinden yararlanabilir, uzman psikolog desteği ve sınav kaygısı terapisi alabilirsiniz.

Yomra Evlilik Danışmanlığı

Evlilik ilişkisi, bir çiftin uzun yıllar bir arada yaşamak amacıyla kurdukları, çok özel bir ilişki türüdür. İnsanlar arasındaki tüm diğer ilişkilerde olduğu gibi evlilikte eş ilişkilerinde de zaman zaman küçük ya da büyük sorunlar yaşanır. Evlilik danışmanlığı çiftin sorunlarıyla ilgili olarak evlilik danışmanına danışması ve ondan bir cevap alması şeklinde gerçekleşir. Evlilik terapisi ise daha uzun ölçekli ve içeriğinde farklı tekniklerin yöntemlerin yer aldığı sistemli bir çalışmadır. Evlilik terapisinde kompleks yöntemler, stratejiler, teknikler ve hatta çiftin ulaşmayı hedeflediği davranış hedefleri bulunurken, evlilik danışmanlığındaki yöntemler aile terapisinde olduğu gibi kompleks olmayıp, daha kısa ve daha kolaydır. Her ikisi de gerekli yöntemler olup, ailelerin yaşadıkları sorunların durumuna ve evli çiftin beklentilerine uygun olarak aile terapisi ya da aile danışmanlığı tercih edilebilmektedir. 

İletişim problemleri, tartışma ve çatışma durumlarında, evlilik ilişkisinde güvenin azalması ya da tümüyle kaybolması, sadakatsizlik gibi durumlar, çocuklarla ilgili konuların yarattığı sorunlar, cinsel sorunların yarattığı ilişki problemleri, sorumlulukların paylaşılmasıyla ilgili problemler, para harcamayla ilgili görüş farklılıkları, şüphe ve kıskançlık gibi sorunlar, alkol ve kumar gibi bağımlılıklardan kaynaklanan çatışmalar, evlilik danışmanlığının çalıştığı konular arasında yer almaktadır. Bu tür sorunlar nedeniyle sorunlar yaşanan evliliklerde, sorunlar büyümeden destek almak çözüme ulaşılmasını kolaylaştırmaktadır. Bu konularda Yomra psikolog sitesinden bilgi ve uzman desteği alabilirsiniz.

Yomra Cinsel Danışmanlık

Cinsel sorunlar da çift ve evlilik ilişkilerinde önemli bozulmalara neden olabilmektedir. Kadın cinselliği ve erkek cinselliği birbirinden farklı olsa da, ve her ikisinin karşılaşabildiği cinsel sorunlar farklı olsa da, tüm cinsel sorunların çift arasındaki ilişkiler üzerindeki etkisi aynıdır.

Bu etki çoğunlukla olumsuz ve yıkıcı olmaktadır. Cinsellik çiftin yaşamındaki en önemli alan olmasa da, etkileri düşünüldüğünde çok önemli olduğu görülmektedir. Erkeklerde görülen erken boşalma, uyarılma ve sertleşme problemleri, kadınlarda görülen vajinismus, uyarılma bozuklukları ve orgazm bozukluğu gibi problemler cinsel danışmanlığın çalışma alanları arasında yer almaktadır.

İlgili : Trabzon Psikolog

Hemen AraWhatsapp