Cinsel Terapi

YENİBİRGÜN Danışmanlık Trabzon Psikolog olarak, cinsel terapi ücretleritrabzon cinsel terapistcinsel terapi doktorları gibi araştırmalarınız için sizlere psikolojik terapi hizmetleri sunuyoruz. İnsanın aile kültüründen getirdiği cinsellikle ilgili mitler toplumumuzda kendine fazlaca yer bulmaktadır. Cinsellik halk diliyle toplumumuzun büyük çoğunluğu tarafından öcü olarak görülmektedir, konuşmak, paylaşmak ve geliştirmek yasaktır. Ailede gerdek gecesiyle başlayan cinsel hayat bilinmezliklerle birlikte karmaşık bir hal alır.

Cinselliği öğrenmek ve cinsellikten doyum almak yasaklanmıştır. Unuttuğumuz en önemli aile ilişkilerinden biri olan cinsellik dışlandı ve değersizleştirildi. Bu toplumsal yaklaşım biçimleri, ailelerimizden öğrendiklerimiz bizim eksikliklerimizi görmemizi engelledi. Kadın ilk gece yaşadığı stresi hiç unutamaz hale geldi, korktu ve kendi bedenine uzaklaştı.  Erkek sadece performans terimiyle internetten öğrendiği yanlış bilgilerle cinselliği tanıdı ve doyumsuz, gözü dışarıda, farklı arayışlarda anlam bulmaya çalıştı. Cinselliğin bir ömür boyu mutlulukla sürdürülebileceğini öğrenmek için, ailedeki cinsel gelişim sürecinde bir yardım almak için, daha iyi bir cinsel ilişki için, çocuklarınıza daha iyi bir cinselliği öğretebilmek için ve her şey den önce daha farkında bir yaşam için YENİBİRGÜN danışmanlık olarak sizleri bekliyoruz.

Trabzon Cinsel Terapi

Cinsel konular üzerinde eğitim almış, deneyimli psikolog ya da psikiyatristlerin; cinsel problemleri olan birey ya da çiftlere uyguladıkları terapinin adıdır. Kişiler birbirinden farklı pek çok cinsel problemle karşılaşabilmektedirler. Libido kaybı, erken boşalma, orgazm evresi ile ilgili sıkıntılar, özgüven problemleri, erektil disfonksiyon, sıkıntı yaratacak cinsel istekler bunlardan bazıları denilebilir. Cinsellik fiziksel olarak yaşanan bir durum olsa da konunun özü, psikoloji branşının ilgi alanıdır. Çiftlerin sağlıklı bir cinsel yaşam sürebilmeleri için birbirleri ile olan iletişim ve istek paylaşımlarını açıkça yapabilmeleri gerekiyor. Tabii işin sağlık boyutu da bulunmaktadır. Cinsel organda yaşanan fiziksel bir hastalık, cinsel hayatı da olumsuz yönde etkileyecektir. Bu bakımdan uzmanlar işin hem fiziksel hem de psikolojik yönü ile ilgilenirler. Altta yatan sebebe bağlı olarak bir değerlendirme yaparlar. Bu konuda Trabzon cinsel terapi klinikleri, bu tarz problemler yaşayan kişilere destek olmaktadır.

Trabzon Cinsel Terapi Ücretleri

Trabzon Cinsel Terapi Ücretleri yazıp internette arama yaptığınızda pek çok fiyat ile karşılaşırsınız. Ancak bu, doğru bir yönlendirme olmayacaktır. Terapiler seans olarak düzenlenip uygulanmaktadır. Her kişinin psikolojik sıkıntıları farklıdır ve bu bakımdan farklı teknik ve seanslar uygulanır. Hâl böyle olunca net bir ücret tablosu oluşturmak çok doğru bir yaklaşım olmamaktadır. Trabzon cinsel terapi kliniklerinde çeşitli cinsel sorunlar yaşayan kişiler tedavi görmektedir. Yaşanan sıkıntının ruhsal mı partner ile ilgili mi yoksa fiziksel mi olduğu seanslardan sonra anlaşılır. Bu anlamda belki psikoterapist, bir başka doktora yönlendirebilmektedir. Problem, partner ile ilgili bir uyuşmazlık problemi ise o zaman onun da seanslarda bulunması gerekebilir. Böyle bir durumda ödeyeceğiniz ücretin belli olması için öncelikle teşhisin doğru konulması gerekiyor. Sonrasında nasıl bir yöntem uygulanacaksa ücret seyri de o doğrultuda ilerleyecektir. Ücret ile ilgili fikir sahibi olunmak istenirse bunlar göz önünde bulundurulmalıdır.

Cinsel Terapi Nedir?

Cinsel terapi, bireylerin ya da çiftlerin yaşadıkları cinsel sorunlara çözüm üretilebilmek için başvurdukları, psikolog veya psikiyatristlerden destek alarak bu sorunları gidermeye çalışan bir terapi yöntemidir. Kişi ya da kişiler bu noktada cinsel bir sorun da yaşayabilir yahut cinsel hayatını daha haz verici hâle de getirmek isteyebilir. Çiftlerde çoğu zaman, istekleri birbirine söyleyememe ya da istekleri kabul etmeme gibi sorunlarla karşılaşılıyor. Bu gibi durumlar da cinsel hayatın seyrini negatif yöne itebiliyor. Doğru iletişim kanalını kuramayan çiftler, cinsel terapiye ihtiyaç duyabiliyor. Trabzon cinsel terapi merkezleri ya da kliniklerinde, bu gibi problemler yaşıyorsanız çözüm bulabilirsiniz. Mide ağrısında nasıl ki bir uzmana danışma gereği duyuluyorsa aynı şey cinsel konular için de geçerlidir. Cinsel terapistlerin etik kurallara uygun davranması bu aşamada çok önemlidir. Danışan mahremiyetini gözeten, olaylara tarafsız bakan, yargılamayan ve hoşgörülü bir tutum içerisinde olan bir terapist yaklaşımı, doğru yaklaşımdır. Cinsel terapi nedir, sorusunu kendinize sorduğunuzda bu konulara dikkat etmeyi ihmal etmeyiniz.

Cinsel Terapi İşe Yarar Mı?

Cinsel terapilerde başarı skalası, genel itibarıyla yüksektir. Özellikle kadınlarda görülen vajinismus sorunsalı, en iyi netice veren sorundur. Cinsel işlev bozukluğu konusu da oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Ağrılı cinsel ilişki tedavisi de yine en başarılı uygulanan ve iyi sonuçlar veren bir diğer meseledir. Kadınlarda yaşanan uyarılma bozukluklarında durumun fiziksel boyutu da incelenir. Kadınlara nazaran erkekler terapi konusunda daha zor ikna olmaktadırlar. Bunun bir rahatsızlık olabileceğini kabullenmeleri oldukça zaman alıcı bir süreçtir. Tabii bu durum, toplumdan topluma da farklılık gösterir. Ataerkil toplumlarda herhangi bir cinsel problemin erkekten kaynaklanabileceği asla kabul edilmez ve dillendirilmez. Olaylar sanki kadının bir problemiymiş gibi yansıtılır. Kadının toplumdaki yeri burada belirleyici rol oynamaktadır. Diğer taraftan cinsel ilişki esnasında orgazm olamayan hatta bunu bilmeyen milyonlarca kadın mevcuttur. Bu durum, cinsel hayatta isteksizlik ile sonuçlanmaktadır. Cinsel terapi işe yarar mı diye kendinize sorduğunuzda evet, yanıtını alabilirsiniz. Tüm bu sorunların çözümünü, cinsel terapi seanslarında halletmeniz mümkün. Trabzon cinsel terapi merkezleri, sizlere yardımcı olabilmek adına çalışmalarını sürdürmektedir. Böyle sıkıntılarınızın olduğunu düşünüyorsanız siz ya da partnerinizle birlikte bir psikoterapistten yardım almalısınız. Bunu internetten araştırarak da yapabilirsiniz ya da öneri ile de bir terapistten size yardımcı olmasını talep edebilirsiniz.

İlgili : Trabzon Psikolog

Hemen AraWhatsapp